Przenikanie działań sportowych oraz posunięć biznesowych – jakie płaszczyzny odnoszą się do tego zjawiska?

Styczeń 21, 2015 at 2:50 am

Jeśli ktokolwiek wpadł na pomysł po przeczytaniu tytułu, że tekst ma na swym celu wywołać skojarzenie z gigantycznymi korporacjami, które wytwarzają sportowe sprzęty lub odzież, chcę stanowczo zdementować – nie o to chodzi. Myślę raczej o tym, w jakiej materii można ukazać zależność, która odnosi się do zespołów w sporcie, jak również i takich, które są tworzone na gruncie biznesowym.

Dobry zespół to w każdej mierze taki, który jest oparty na więziach, wzajemnym zaufaniu i kooperacji. Wtedy, czy to na boisku czy przy wdrażaniu nowych firmowych strategii, mamy możliwość mówić o coraz lepszych wynikach.
W naszym kraju, do niedawna jeszcze wcale nie zauważano istnienia tej zależności. Dzięki przechwyconym z zachodu trendom, do Polski trafiać zaczęły rozwiązania, które stanowią świetne narzędzia dla budowania zespołów – tych sportowych, jak też w firmowym ujęciu. Takimi aktywnościami, pod kątem różnego rodzaju warsztatów i ćwiczeń, zajmują się mający doświadczenie psychologowie.

Co będziemy wstanie zyskać, gdy człowiek wybiera się na tego typu szkolenie? Odnośnie zalet w szczegółowy sposób mówi na łamach swojego adresu www Joanna Denus, jedna z doświadczonych specjalistek w zakresie psychologii sportu. Jednym z elementów, o których można szerzej poczytać na stronie psycholog sportu, jest nazywany fachowo trening mentalności. Jest to takie oddziaływanie, które świetnie może podnosić skuteczność podjętych czynności w aktywnościach sportowych, ale też na płaszczyźnie relacji biznesowych. Generalnie, dzięki treningowi mentalnemu, możemy doskonale sprawować kontrolę nad swoją orientacją na osiąganie celów i wyników.
Pomyślcie o tym, jakie korzyści idą w parze z tak przyjętą postawą, zachęcam Was do przypatrzenia się bliżej tej tematyce, naprawdę warto!