Pozbądź się uciążliwych hałasów we własnym domu. Wycisz pomieszczenia naturalnym korkiem.

Sierpień 15, 2017 at 1:34 pm

Powszechnie wiadomo, że hałas działa bardzo niekorzystnie na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Powoduje on rozdrażnienie, rozkojarzenie i zmęczenie. Utrudnia pracę, naukę i koncentrację, a także wywołuje bóle i zawroty głowy. Dlatego tak ważne jest, aby nasze mieszkanie i środowisko pracy było jak najlepiej odizolowane od źródeł niepożądanych dźwięków.
mozzaika

Izolacja akustyczna pomieszczeń – wybierz naturalny korek

W źle wyciszonych mieszkaniach czy biurach, uciążliwe stają się odgłosy kroków, odgłos przesuwanych krzeseł czy nawet dźwięki rozmów dobiegające z sąsiednich pomieszczeń. Praca czy życie w takich warunkach staje się coraz trudniejsze, a dobiegający z zewnątrz hałas powoduje nasze rozdrażnienie i dekoncentrację.
Aby pozbyć się tych problemów, warto zastosować w swoich pomieszczeniach doskonały materiał izolacyjny, jakim jest korek. Produkt ten powstaje z kory dębu korkowego, dlatego jest naturalny i w 100% ekologicznym. Korek posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Dzięki swej unikalnej strukturze, pozwala zredukować hałasy dobiegające z zewnątrz nawet o 59 decybeli, tworząc cichą i komfortową przestrzeń.

Korek ekspandowany – skuteczne wyciszenie domu

Jeśli chcemy skutecznie odizolować nasz dom od uciążliwych źródeł hałasu, powinniśmy zastosować niezawodny i bardzo skuteczny izolator jakim jest korek ekspandowany. Materiał ten świetnie sprawdza się jako izolacja akustyczna domów, szkół, sal kinowych i teatralnych, czy studiów nagrań. Można go stosować jako izolację zewnętrzną i wewnętrzną ścian oraz podłóg, sufitów i stropów.
swiat kork

Korek samoprzylepny – doskonała akustyka i estetyka wnętrza

Zastosowanie korka samoprzylepnego to idealny sposób na wyciszenie i ozdobienie naszych mieszkań. Stosując ten materiał, łączymy jego zalety dźwiękoizolacyjne z walorami estetycznymi. Korek samoprzylepny położony na ścianie, stanowi niezwykle oryginalną i niebanalną dekorację. Można go malować na dowolne kolory, lub pozostawić w ciekawym, naturalnym odcieniu. Jego dodatkową zaletą jest bardzo łatwy montaż. Wystarczy zerwać warstwę ochronnego papieru na jego wewnętrznej stronie i zamocować do ściany. Arkusze oraz wałki z tego doskonałego, samoprzylepnego korka możemy znaleźć miedzy innymi na stronie www.cork24.co.uk/15-adhesive-cork.

Cicho po podłodze

Podłogi korkowe to komfort i elegancja w jednym. Skutecznie wyciszają hałas wewnątrz pomieszczeń oraz niwelują stukanie i odgłosy kroków. Sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, zwłaszcza tych, w których oczekujemy szczególnej ciszy i spokoju, np. w sypialniach.
prikborden
Korek jako materiał do izolacji akustycznej pomieszczeń zyskuje coraz większą popularność w przemyśle budowlanym i wykończeniowym w Polsce i na świecie. Warto więc stosować ten odporny na uszkodzenia i bardzo trwały materiał do zabezpieczenia naszych mieszkań i domów przed uciążliwymi dźwiękami, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze zdrowie.