Pamiętajmy o izolacjach: termicznej i akustycznej

Maj 15, 2016 at 3:02 pm

Separacja cieplna i akustyczna wnętrza mieszkania jest niesłychanie ważnym detalem projektu mieszkania, domu lub powierzchni użytkowej. W minionych latach zapotrzebowanie na wysokiej jakości materiały, które mogłyby zagwarantować izolację o gigantycznej skuteczności odważnie wzrosło. Polacy są coraz znacznie bardziej świadomi tego, że to od nich samych zależy, lub będą żyli w wygodnych warunkach oraz porządnie czuli się we własnych posiadłościach.

Dzisiejszy materiał o wysokiej efektywności

Do izolacji użytkuje się rozmaitego rodzaju tworzywa, z jakich na szczególną uwagę zasługuje bez wątpienia podłoże gumowo – korkowy (czyli tzw. Gummikork). Materiał ten bezbłędnie sprawdza się podczas wykładania posadzek, zdecydowanie zwiększając izolację cieplną i akustyczną. Charakteryzuje go duża wytrzymałość, żywotność i prostota użycia – tworzywo to wyprzedawane jest na ogół w rolkach, które wystarczy najzwyczajniej w świecie równomiernie rozwinąć na podłodze.

Z jakiej przyczyny izolacja jest tak znacząca?

O tym, jak ważna jest akustyczna oraz termiczna izolacja podłogi nie wypada pewno nikogo przekonywać. Zwłaszcza w przypadku lokalu mieszkalnego w bloku – dzięki odpowiedniej izolacji jesteśmy w stanie liczyć na to, że odgłosy tego co robimy w mieszkaniu nie przedostaną się do lokalu mieszkalnego sąsiadów, dzięki czemu unikniemy sporów z nimi. Chyba każdy, kto rezydował kiedykolwiek w bloku, jest w stanie opowiedzieć parę lub ewentualnie kilkanaście historii połączonych z wybuchem kłótni na tle hałasu wywołanego przez któregoś z lokatorów obiektu. Należyta izolacja to nie tylko gwarancja większego spokoju, jednak również dowód na poszanowanie praw naszych sąsiadów.

Separacja termiczna najistotniejsza jest tudzież zimą. Im znacznie więcej ciepła uda nam się zatrzymać w domu, tym mniej energii będziemy musieli użyć do jego ogrzania, a co za tym chodzi – wydamy na nagrzewanie mniej pieniędzy.