Korek natryskowy do dylatacji

Czerwiec 8, 2018 at 11:34 am

Branża budowlana doskonale zna korek naturalny. Wszelkie materiały wykonane na bazie tego surowca, znalazły bowiem zastosowanie na wielu płaszczyznach w tej dziedzinie. Okazuje się, że jednym ze wspaniałych korkowych produktów jest korek natryskowy. Obok podkładek i płyt korkowych, to bardzo skuteczny produkt, służący m.in. do łączenia różnego rodzaju powierzchni.
rolka korkowa

Do czego można wykorzystać korek w sprayu?

Korek natryskowy przeznaczony jest w szczególności do dylatacji oraz uszczelnień. Dzięki zastosowaniu produktu można wykonać dobrą izolację termiczną i akustyczną. Korek w sprayu wykorzystuje się na przykład do poprawiania szczelności pomiędzy murem a ościeżnicą.
Korek natryskowy służy również do wypełniania fug, łączących elementy budowlane. Spray korkowy to świetny produkt do dylatacji parkietów oraz do łączenia ceramiki i drewna. Korkiem natryskowym wypełnia się też ubytki w tradycyjnym korku dylatacyjnym. Produkt może być używany do każdego rodzaju drewnianej podłogi.

Specyfika korka natryskowego

Korek w sprayu to granulat korkowy, który wiązany jest specjalnym klejem. Produkt posiada bardzo wytrzymałą, plastyczną konsystencję. Masa jest odporna na skrajne temperatury (od -30 stopni do +120 stopni), dzięki temu posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Korek natryskowy o pojemności 500 ml, można nabyć na stronie: https://korkrollen.de/.
malta red

Sposób użycia korka w sprayu

Aplikacja korka natryskowego jest dosyć prosta, co pozwala na samodzielny montaż. Masę można nakładać ręcznie lub za pomocą specjalnego pistoletu. Ważne jest także, aby przylegające powierzchnie, na które chcemy nałożyć korek, były suche. Odpowietrzanie może trwać od 30 minut do nawet 24 godzin. Czas całkowitego wyschnięcia korka natryskowego uzależniony jest natomiast od panujących warunków klimatycznych. Trwa maksymalnie do 24 godzin.

Korek w sprayu może być stosowany do wszystkich powierzchni drewnianych i korkowych. Dlatego łącząc arkusze korkowe, można śmiało sięgnąć po produkt. Korek ma udział w wielu dziedzinach naszego życia. Mamy z nim styczność nawet w szkołach czy urzędach, gdzie widoczne są wiszące na korytarzach tablice korkowe. Starajmy się więc coraz częściej sięgać po naturalne produkty, bo przecież to najbardziej się opłaca.
korkowa podloga