Dlaczego banki odmawiają zaciągnięcia kredytów?

Maj 19, 2016 at 10:41 am

Banki są instytucjami zaufania finansowego. Działają według bardzo dokładnie określonych zasad. Są one zobowiązane do oferowania swoim klientom tylko produktów posiadających potwierdzenie określonego bezpieczeństwa finansowego dla obu stron umowy. Nie mogą więc nakładać zbyt dużych opłat, marż i procentów.
Zabezpieczając się przed udzieleniem pożyczki osobom niewypłacalnym, banki sprawdzają historię kredytową swoich pożyczkobiorców. Korzystają w tym celu bazy BIG, ERIF, ZFD, czy BIK.
Banki odmawiają zaciągnięcia pożyczek rodzinom, które nie mogą wykazać się wiarygodnością finansową, czyli według banku, nie będą mogły systematycznie spłacać rat kredytowych.
Do zdefiniowania zdolności pożyczkowej potencjalnego klienta korzysta się z wielu atrybutów. Należą do nich: przychód kredytobiorcy, liczba lat, liczba kart kredytowych, które posiada, miesięczne wydatki, liczbę osób w gospodarstwie domowym, stan cywilny pożyczkobiorcy, rodzaj umowy o pracę, posiadane zabezpieczenia, a także wariant kredytu.

Kredyty bez zdolności wypłacalności mogą być udzielane tylko przez parabanki . Nie są one ograniczone takimi obostrzeniami prawnymi, nakładanymi z góry.
kredyty bez zdolności kredytowej w firmie pozabankowej dostępne jest dlatego ponieważ podmioty te nie sprawdzają baz informacji ekonomicznej lub wykorzystują wyłącznie z części z nich. Osoby, których przeszłość kredytowa nie jest bardzo zła mogą oczekiwać na otrzymanie pożyczki.

Aby wybrać najlepszy kredyt bez zdolności kredytowej, należy dobrze zapoznać się z ofertami równych firm. W tym celu najlepiej jest sięgnąć po narzędzie sieciowe nazwane porównywarką pożyczkową. Tworzy ona spisy ofert ze względu na ich różne wyróżniki. Bierze pod uwagę zarówno wysokość pożyczki, czas jej zwrócenia, liczbę rat. Można również znaleźć ciekawe oferty, które mogą okazać się dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem.